Denní aktuality


6. 3. 2022 V médiích již nečítáme názory "odborníků", jak se máme chovat v době covidu. Na titulních stranách již není denně uváděno číslo "nakažených".  Jak je to možné? Strašlivá pandemie přestala vynášet? Prozřeli novináři, nebo je přestalo o covidu bavit psát?  Pan Hořejší šel do důchodu? Panu Kubkovi přestali z ČT volat? 

Nelze zlehčovat závažnost válečných událostí na Ukrajině, ale skutečně to má vliv na výskyt a smrtnost covidu, kterého jsme se měli nadále bát?  To pochopitelně těžko.

Nyní se bát covidu oficiálně nemusíme? To je samozřejmě dobře, už ani politici nepředstírají nějaké nošení roušek, je však nanejvýš pravděpodobné, že i současná krize na Ukrajině bude zneužita k vedlejším cílům, podobně jako byl zneužit virus. Přejme si, aby současná válka na Ukrajině co nejdříve skončila, a zároveň s ní neskončila naše svoboda. 


28. 2. 2022 Pandemie je minulostí, respirátory se ve většině oblastí ČR přestávají masivně nosit.


17. 2. 2022 V pátek 18. 2. se bude v poslanecké sněmovně hlasovat opět o pandemickém zákonu. 

Poslanci vládní koalice se tak budou snažit přehlasovat své vlastní senátory. Rizika zneužítí pandemického zákona jsou zjevná, blíže v sekci argumenty.


17. 2. 2022 Již týden se občané nemusí prokazovat při využívání služeb  žádným certifikátem. 

Současně dochází k setrvalému poklesu nově nakažených covid - 19.


12. 2. 2022 Právník Jindřich Reichl podává trestní oznámení na ministra zdravotnictví Válka.

Válek v rozporu se stanoviskem a doporučení SÚKL (Státní ústav pro kontrolu léčiv) umožnil očkování dětí od 12 let třetí (tzv. posilovací) dávkou vakcíny proti covidu -19, přestože žádná klinická studie neprokázala přínos tohoto postupu.

Jde o hrubé porušení medicínské zásady "hlavně neuškodit".  U dětí není prokázáno, že přínos vakcíny proti covidu - 19 převyšuje rizika její aplikace.


12. 2. 2022 Hlavní hygienička ČR oznámila, že od 19. 2. se izolace při pozitivním testu na covid - 19 upravuje na 7 dní. Zároveň se ruší karanténa po kontaktu s pozitivní osobou.

Nutno dodat, že jsme již jen krok k tomu, abychom covid (omikron) brali jako běžnou virovou nákazu, podobně jako chřipku. Bylo by však naivní se domnívat, že tzv. pandemie končí. Jde o velice propracovaný a výhodný globální  byznys, kterého se globální hráči jen tak nevzdají. Viz nesmyslný tlak na očkování a přijetí pandemického zákona.

Na pandemickém byznysu mají zájem velké a mocné korporace včetně farmaceutických firem (např. Pfizer měl opakovaně korupční skandály a skandály s nelegálními či zfalšovanými klinickými studiemi), zájmy globálních investorů, levicových ideologů (viz Světové ekonomické fórum a jeho Velký reset) a dalších skupin, napojených na levicové západní politiky  (Macron a jeho "naštvání neočkovaných", dosazený rakouský premiér a jeho nesmyslné povinné očkování atd.). Kdo má u nás zájem na tzv. Pandemickém zákoně, můžeme jen hádat. 


10. 2. 2022  Senát nejtěsnějším možným způsobem zamítl novelu "Pandemického zákona". Zákon tak míří zpět do poslanecké sněmovny, kde se o něm bude jednat znovu. 

Zákon je prosazován pod záminkou možné podzimní pandemické vlny, jeho platnost má končit koncem listopadu. Jak autoři přišli na to, že koncem listopadu případná vlna skončí, není známo.


8. 2. 2022 Od čtvrtku 10. 2. 2022 se ruší nařízení vyžadovat certifikáty o proběhlé vakcinaci nebo prodělání covid-19 ve všech provozovnách služeb, včetně restaurací a sportovišť. 

Jeden ze základních pilířů covidokracie - segregace a diskriminace neočkovaných -neposlušných občanů,  tedy padá, zejména tedy díky zásahu Nejvyššího správního soudu.


7. 2. 2022 Ve čtvrtek 10. 2. 2022 projde pandemický zákon čtením v senátu. Občané mají možnost nadále pokusit se svými argumenty přesvědčit své volené senátory, aby novelu zákona zamítli. 


5. 2. 2022  Pandemický zákon - dle slibu ministra Válka - nebude nikdy zneužit. 

V článku na našich stránkách je rozbor z pohledu lékaře, co by se dělo, kdyby zneužit byl. Je to zcela reálné.

https://www.skutecna-tecka.cz/l/jake-jsou-hrozby-pri-pravdepodobnem-zneuziti-pandemickeho-zakona/ 


4. 2. 2022  Některé nemocnice, např. Opava, vyhlásily "kritický stav" kvůli nárůstu covid- pozitivních pacientů. Zároveň však zapomínají dodat, že pacienti jsou v nemocnici původně z jiného důvodu, a nemají těžké covidové příznaky. Tudíž nemocnice bojují nikoliv s covidem, ale s opatřeními současné vlády (testy, karantény atd.) Celkový počet pacientů s covidem v těžkém stavu v nemocnicích je stále stejný, tj. okolo 200 v celé ČR, bez ohledu na počet celkových denních "nákaz".


3. 2. 2022  Včera  v noci poslanci prohlasovali novelu "Pandemického zákona".  Vláda také (patrně jako současnou kompenzaci pro čím dál více nespokojené voliče) zrušila na doporučení Nejvyššího správního soudu od 9. 2. nutnost prokazování se certifikátem o očkování či prodělání nemoci např. v restauracích, sportovních zařízeních , ubytovacích zařízeních. 


2. 2. 2022 Evropa postupně rozvolňuje, u nás stále koaliční poslanci bojují za prosazení drakonického "Pandemického zákona".  SPD je proti, nadále vytrvale přijetí zákona blokuje. 

Nejvyšší správní soud mezitím (s odkladem 7 dní) zrušil povinnost dokládat certifikát o očkování při návštěvě restauračních a ubytovacích zařízeních.

Rozsudek jasně naznačuje, že nebude jednoduché jej obejít, jelikož dle nálezu NSS nelze "dobrovolné očkování" tímto způsobem vynucovat.1. 2. 2022  Poslanecká sněmovna projednává novelu pandemického zákona. Vše probíhá za mohutných protestů odborné i laické veřejnosti. 

O víkendu proběhly demonstrace v celé ČR protivládním opatřením i pandemickému zákonu. Celkově se zapojilo cca 10 tisíc občanů.


27. 1. 2022 O víkendu se chystají další demonstrace, tentokrát upozorní občané zejména na tzv. novelu pandemického zákona, který umožní neukončení permanentního stavu chaosu a absurdních opatření vlády. Také demonstranti upozorní na stále pokračující diskriminaci a segregaci neočkovaných občanů. 

Upozorňujeme tedy v sobotu 29. 1. : demonstrace  Opava, Kladno, Mariánské Lázně, Vyškov, Děčín, v neděli 30. 1. se pak rozezvučí hrnce, pokličky a klaksony pro změnu v Břeclavi. Další termíny jsou k dispozici na www.chciplpes.cz 


26. 1. 2022  V sekci "akce" najdete emailové kontakty na zákonodárce, kteří budou potenciálně schvalovat novelu "pandemického zákona" přestože pandemie končí. Zákon bude zneužitelný v podstatě k neomezené moci ministra zdravotnictví, vnitra či obrany. 


23. 1. 2022  Vyhráno ještě není, i přes konec pandemie (pokles počtu tzv. covid pozitivních v těžkém stavu), vláda nadále chce prodloužit "pandemický zákon", který nás kdykoliv může zbavit některých základních práv na základě toho, že někomu na ministerstvu přeskočí v hlavě. 

Petice - sdílejte, podepisujte, jde o vaši svobodu!

https://www.petice.com/petice_ans_za_zrueni_pandemickeho_zakona 20. 1. 2022 Ledy se lámou, nemocnice se vyprazdňují, nadále však např. 12- ti leté děti nemohou sportovat bez PCR testu. 

podpořte tuto petici, abychom to změnili:

https://www.petice.com/vyzva_vlad_r_pro_rok_2022_-_ukonete_boj_proti_obanm_pod_zaminkou_boje_s_pandemii_i_oban_bez_covid-certifikatu_je_nadale_plnohodnotnym_obanem_r 19. 1. 2022 Premiér Fiala oznámil, že očkování proti Covid - 19, nebude povinné pro nikoho !

Jedná se o dílčí vítězství všech občanů, kteří protestovali proti "Vojtěchově pomstě", čili novelizované vyhlášce o povinném očkování. K normálnímu právnímu stavu je však ještě daleko, diskriminace neočkovaných je nadále jedna z nejtvrdších v Evropě.


18. 1. 2022 Zítra má vláda jednat o povinném očkování. Zrušení pasáže o povinném očkování proti covid - 19 ve vyhlášce ministra Vojtěcha je pravděpodobně jen otázkou času, vyhláška je v přímém rozporu se Zákonem o ochraně veřejného zdraví.  Snad se čeká i na procento zdravotníků, hasičů a policistů, kteří se vyhlášce nepodvolí. Zatím to vypadá nadějně, minimálně 10% - 15% zaměstnanců z dotčených skupin by spornou vyhlášku i přes současný nátlak nesplnilo (lokálně i více), tyto zaměstnance pochopitelně nikdo nevyhodí, provozy by nebyly akceschopné.

18. 1. 2022  Na víkend se chystají další demonstrace proti povinnému očkování a proti nesmyslným diskriminačním vládním opatřením, 

https://otevremecesko.cz/kalendar-demonstraci-v-cr/ 


17. 1. Počet tzv. covid pozitivních v nemocnicích v ČR pokračuje v prudkém poklesu. V našich nemocnicích se nachází 1505 tzv. infikovaných. Z nich je ve vážném stavu 273 lidí.  Vládní odborníci se již poněkolikáté netrefili, ani co do počtu celkových případů. Dneškem začíná plošné testování zdravých zaměstnanců (patrně s cílem trochu navýšit čísla "nakažených"). 


17. 1. 2022 V Plzni proběhla v neděli další velká demonstrace proti povinnému očkování. Účast přesáhla 3000 osob. Ve většině domácích zpravodajských médií zůstala tato početná demonstrace zcela nepovšimnuta. Bojí se Novinky, idnes.cz a jiná média hlavního proudu o protestech informovat?


15. 1. 2022  Na páteční tiskové konferenci ministr Válek nepřímo naznačil, že vyhláška o povinném očkování končí, a nebude vymáhána. 

. "Můžu ujistit každého, že v žádném případě se nemusí bát sankcí, které by vyplývaly z této vyhlášky," doplnil ministr.  zdroj ČTK: 

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/valek-nikdo-se-nemusi-bat-sankci-kvuli-vyhlasce-o-ockovani-proti-covidu/2146008 

Komentář: i v případě, že vyhláška v platnosti bude, nelze ji vymáhat, jelikož je v rozporu s nadřazeným zákonem o ochraně veřejného zdraví.  A už vůbec nelze vyhlášku vymáhat před 1. březnem, což však někteří zaměstnavatelé nadále nechápou Vyskytne - li se nátlak zaměstnavatele či školy před 1. březnem, napište na tecka@skutecna-tecka.cz, možno i anonymně, s uvedením kontaktu na odpovědnou osobu, a se stručným popisem problému. My poskytneme dotyčné osobě argumenty o nezákonnosti jakéhokoliv nátlaku. Je také možno se obrátit na odborovou organizaci PRO LIBERTATE - www.odbory.prolibertate.cz 


15. 1. 2022 Nadále dochází k prudkému poklesu počtu hospitalizovaných s covidem- 19. 

Počet hospitalizovaných s covidem-19 v pátek činil 1802, což je nejméně od konce loňského října. Lidí v nemocnicích je zhruba o třetinu méně než předchozí pátek. Díky variantě omikron má tedy vláda výrazně ulehčenou situaci, přesto nadále nesmyslně tlačí na plošné očkování mladých nerizikových skupin občanů a dokonce i osob po čerstvě prodělaném covidu.


13. 1. 2022  Další zjevné faktické rozpory znemožňují občanovi naplnit vyhlášku o povinném očkování bez porušení zákona, nebo i ostatních pasážích této vyhlášky. Ministr Vojtěch by se měl vrátit zpět do školy.

  Zákon č. 258/2000 Sb.Zákon o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů 

§ 46 Pravidelné a zvláštní očkování se neprovede při zjištění imunity vůči infekci nebo zjištění zdravotního stavu, který brání podání očkovací látky (kontraindikace).

Rozsah zápisu o provedeném očkování dle novelizované vyhlášky  - Vyhláška č. 537/2006 Sb.Vyhláška o očkování proti infekčním nemocem:   "Do očkovacího průkazu nebo zdravotního a očkovacího průkazu dítěte a mladistvého se o provedeném očkování zapíší tyto údaje: nemoc nebo nemoci, proti nimž se očkuje, a název očkovací látky, datum jejího podání, číslo šarže, podpis a razítko očkujícího lékaře." - skutečně někdo má v certifikátu podpis lékaře???


12. 1. 2022 Pasáž novelizované vyhlášky, která zavádí nově zvláštní povinné očkování proti onemocnění covid- 19, je ve faktickém rozporu s nadřazeným zákonem. 

Zákon č. 258/2000 Sb.Zákon o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů

§ 47  (1) K pravidelnému, zvláštnímu a mimořádnému očkování může poskytovatel zdravotních služeb použít jen očkovací látky podle antigenního složení očkovacích látek stanoveného Ministerstvem zdravotnictví podle § 80 odst. 1 písm. e).

Žádná vakcína proti covid  19 není na tomto seznamu pro rok 2022 uvedena. 

viz seznam schválených vakcín pro povinné očkování v roce 2022:

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2020-509 


12. 1. 2022 Na demonstraci v Praze na Malostranském náměstí dne 11. 1. studenti ukázali ministru Válkovi, jak se drží slib. (ministr avizoval jako poslanec koncem roku 2020, že pokud by očkování bylo povinné, připoutá se ke sněmovně od pasu nahoru nahý, a nepustí tam ministra). 

https://paralelne.cz/2022/01/12/studenti-ukazali-ministru-valkovi-jak-se-drzi-slib/?fbclid=IwAR3D-A9LgqPOyEAwf5iJzyUxigGJJsqeQDTbI_2CKXw11HzKE3fKctT5LbA 


11.1.2022  Sílí protesty proti diskriminační vyhlášce bývalého ministra zdravotnictví. 

Vyhláška je však v některých bodech v rozporu se Zákonem na ochranu veřejného zdraví, což si podrobně rozebereme zítra.  Roste však také hysterie vnucovačů, kteří nejsou úspěšní ve snahách přinutit dosud neočkované se pod nátlakem a proti své vůli naočkovat. Odstrašujícím příspěvkem je tento na seznamu.cz - máme se prý očkovat, abychom splatili hypotéky: 

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-mame-rodiny-a-hypoteky-duvod-proc-se-policiste-a-vojaci-naockuji-185171#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=hgkmtkBBY5o-202201110513&dop_id=185171&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


11.1.2022   Od dnešního dne se zkracuje izolace i karanténa v souvislosti s běžnou respirační virózou covid - 19. 

S pozitivním testem tak strávíte v izolaci 5 dní, v karanténě také tak. Netřeba jít na kontrolní test. 


9.1.2022  Na demonstraci v Praze od 14 hodin na Václavském náměstí se aktuální zvůli politiků postavily tisíce demonstrantů, na náměstí byly ke slyšení převážně kvalitní proslovy členů Policie ČR, hasičů, zdravotníků, studentů, kteří jsou odhodláni bránit svá základní práva a svobody. Demonstrace proběhla bez výtržností a pokračuje pochodem k sídlu vlády ČR.

7.1.2021  Ministr Válek vážně zvažuje, že by zdravotníci s pozitivním testem na koronavirus, způsobující onemocnění covid-19, museli chodit do práce i s pozitivním testem. Ten samý pracovník však dle vyhlášky ministerstva zdravotnictví ČR od 1.3.2022 nebude smět do práce, pokud bude mít test na covid negativní, bude s protilátkami proti covidu, ale bude neočkovaný. Zajímavá úvaha.